T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ELAZIĞ / MERKEZ - Elazığ Anadolu Lisesi

Duyurular

May

2.DÖNEM 2.YAZILI SINAV TARİHLERİ YAYINLANDI

May

Akademik başarıyı olumsuz yönde etkileyen faktörlerin iki okul arasındaki farklılıkları ve benzerlikleri ortaya çıkarabilmek için iki okulumuzdaki  rehberlik servisi tarafından hazırlanan ‘’Akademik Başarınızı Engelleyen Faktörleriniz’’  adlı bir anket çalışması başlatıldı.

Mrt

İki okul arasında başarı alanında belirli bir seviye gelmiş öğrencilerin tespit edilerek , ortak karar ile bu öğrencilerin  ödüllendirilmesinin   gerçekleştirilmesi için okul rehber öğretmenleri tarafından ortak çevrimiçi toplantı düzenlendi.

Haz

HATIR KAHVESİ 8.SAYI İÇİN OKULUMUZ VE OOP KAPSAMINDA ERZURUM YAKUTİYE CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZDEN GELEN ÇALIŞMALAR DERGİ KOMİSYONUNDA KONTROL EDİLEREK TAMAMLANDI.DERGİMİZİN BASKIYA HAZIR HALE GELDİ.

Eyl

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Ara

Ortaöğretim genel müdürlüğü tarafından 9. ve 10.sınıflara yönelik ders defterim yayında.

9.Sınıf Ders Defterim için Lütfen TIKLAYINIZ.

10.Sınıf Ders Defterim için Lütfen TIKLAYINIZ.

Nis

Bilişim teknolojileri hızlı bir şekilde gelişmesine paralel olarak gençler bu teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Yakinen takip ettikleri bu gelişmeleri en üst düzeyde kullanabilme becerilerine de sahip olan gençler bazen bu bilişim teknolojilerini amaçlarının dışında başkalarına zarar vermek amacıyla da kullanabilmektedirler. Bilişim teknolojilerinin amaçları dışında kullanıldığı zamanlarda yaşanan olumsuz olaylardan biride siber zorbalıktır.

SİBER ZORBALIK NEDİR?

•Siber zorbalık; bir veya birden fazla kişinin internet, tablet, bilgisayar ya da cep telefonu gibi bilişim teknolojilerini kasıtlı ve sürekli olarak mağdur durumundaki kişiye zarar vermek amacıyla kullanması olarak tanımlanabilir.

•Bir diğer ifadeyle bilgi ve iletişim teknolojileri (internet, cep telefonu, bilgisayar vb.) yoluyla bir kişi ya da grubun diğerlerine yönelik düşmanlık, korkutma, tehdit, sindirme ve taciz amaçlı iletileri (fotoğraf, video mesaj vs.) kasıtlı ve tekrarlı bir şekilde göndermesidir.

Milli Eğitim Bakanlığının Velilerimiz için hazırlamış olduğu bilgilendirme sunumunu indirmek için Lütfen Tıklayınız. 

Mrt

"YOUR NATURE YOUR FUTURE" ERASMUS PROJESİ LOGO ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA OKULUMUZ ÖĞRENCİLERİ LOGO TASARIMI YAPTILAR.

Ock

Okulumuzda gerçekleştirilen ESAFETY etkinlikleri bakımından velilerimize yönelik Web2.0 araçları ile gerçekleştirdiğimiz veli farkındalık anketini indirmek için Lütfen Tıklayınız.

Eyl

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı birinci dönem okul ders programı ektedir.

İndirmek için Lütfen TIKLAYINIZ.