T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ELAZIĞ / MERKEZ - Elazığ Anadolu Lisesi

Haberler

May

Erasmus+ projemiz kapsamındaki etkinliklerden birini daha, okulumuz bahçesinde oluşturduğumuz Erasmus+ Bahçesi'ne, öğrencilerimizle birlikte sebze ekimi yaparak gerçekleştirdik.

Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

May

30 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında proje ortaklarımızla beraber Litvanya'da gerçekleştirilen, "Art for Nature" çalışmalarına katılan okulumuz ekibi yorucu bir seyehat sonrasında bir o kadar da keyifli çalışmalar yapmış olamanın keyfi ve edindikleri deneyimlerle geri döndüler.

Okulumuz kimya öğretmeni Halide Benzer'in Litvanya hareketliliği ile ilgili görüşleri:

Litvanya gezimiz çok güzel geçti.Açıkçası Litvanyayı bu kadar güzel bir yer beklemiyordum.Her taraf yemyeşil ormanlar, göller,tarihi yerleri,güzel evlerin çok katlı binaların az olduğu çok sakin bir ülke . Siauliai deki okulun güzel organizasyonu idareci ve öğretmenlerin ilgisi özellikle Margaritanın cana yakınlığı ve misafirperverlikleri çok güzeldi.Farklı ülkelerden öğretmen ve öğrencilerle tanışmak ,beraber yaptığımız etkinlikler çok güzeldi. Litvanya’nın yöresel yemekleri ve okuldaki öğlen yemekleri gayet güzeldi. 

Çok güzel anılarla hatırlayacağım bir gezi oldu.

 

 

May

Elazığ Merkez Anadolu Lisesi değerler kulübü öğrencilerimizle Harput un dini, kültürel ve tarihi mekanlarını  ÇEDES Projesi kapsamında gezdirdik. Ayrıca Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tuç öğrencilerimizi ve bizleri ağırlayıp ikramda bulundular teşekkür ederiz.Başta tarih öğretmenimiz Feyzi ERTÜRK olmak üzere katılım gösteren ve destek veren öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

May

Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Truzim Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" kapsamında yazar Mustafa KUTLU'nun eserleri öğrencilerimiz tarafından okunmuş,ilk olarak okulmuzda gerçekleştirdikleri panelin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz'ün katılmıyla da İl panelinde sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.Emeği geçen başta  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Şahin ALP hocamıza ve öğrencileirimize teşekkür ediyoruz.

May

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan engelliler haftası nedeniyle  müzik öğretmenimiz Pınar DALGAKIRAN'ın öncülüğünde öğrencilerimiz ile Abdullah Hakan Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu Öğrencileri tanıştılar ve beraber çeşitli etkinliklere katıldılar.

May

Okul kültürümüze bir yenisini eklemek adına her yıl mayıs ayının 2.haftası düzenleyeceğimiz "Elazığ Anadolu Lisesi Sanat Günleri" kapsamında öğretmen ve öğrencilerimiz Ebru Çalışması gerçekleştirdiler.Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

May

20 Aralık' ta 33 okulun katılımıyla başlayan Münazara Turnuvasının finallerinde Okulumuz Elazığ Anadolu Lisesi ve Elazığ Lisesi öğrencilerinin başarıları taçlandırıldı. Turnuvaya İlimiz Valisi Dr. Ömer Toraman, Mili Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT ,  okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. 

Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 

Nis

Sosyal medya ve diğer alanlardaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor."Hayatı Arıyorum" başlıklı içerik ile karşınızdayız. 

Nis

EAL Ailesi olarak ramazan ayında okulumuzdaki pansiyon öğrencilerimiz ile ramazan ayının ruhuna uygun güzel bir iftar saati geçirdik.Katılım gösteren,destek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Nis

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik Geliştirme Dairesi Başkanlığı'nın koordinesinde İspanya ortaklı olan Edusimsteam Projesi, yenilikçi öğrenme ortamlarında bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılması, çok disiplinli alanlara aktarılması ve gerçek hayat problemelrine dayalı senaryoların çevrimiçi ortamda ulaşılmasını amaçlayan bu projede , öğrencilerimiz simülasyon ortamındaki etkinlikleri gerçekleştirdiler. 

Ock

Okulumuz Bilgisayar Öğretmeni Zehra YILDIRIM öncülüğünde gerçekleştirilen eSafety çalışmaları dolayısıyla okulumuz Gold Etiketi almaya hak kazanmıştır.

E-SAFETY ETİKETİ DEĞERLENDİRME FORMUMUZU GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

E-SAFETY EYLEM PLANIMIZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

Nis

Kütüphaneler haftası dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürülüğü'nün düzenlediği etkinliklere öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz katılım gösterdiler. 

Mrt

Ağaçlarda görülen hastalık ve zararlılara karşı Sonbahar ve İlkbahar aylarında koruyucu olarak mücadele yapılması gerekmektedir.

Bu kapsamda ağaçlarının İlkbaharda havaların soğuması ile birlikte yapraklarını dökerler, vejetatif gelişmesini tamamlayarak kış dinlenmesine geçerler. Bu durum ilkbaharda havaların ısınıp gözlerin patlama devresine kadar devam eder. Bu dönemde ağaçlar dinlenmeye çekildiği gibi bahçelerimize musallat olan hastalık ve zararlı etmenleri de toprağın 15 cm altında, ağacın gövde , çatlak ve kabukları altlarında yere dökülen yaprak ve meyve üzerinde kuruyan dal ve sürgünler üzerinde geçirirler. Yumuşak çekirdeklerin en önemli hastalıklarından olan karaleke hastalığının etmeni kışı yere dökülen yapraklarda ve ağaç üzerlerindeki sırçalı dallar üzerinde geçirirler. Bu yüzden il tarım ve orman müdürlüğü ile beraber okumuzda ki ağaçların bakımı yapıldı.Önlemler alındı.Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Mrt

Okulumuzda gerçekleştirilen Peygamber Efendimiz ve Merhamet konulu kompozisyon Yarışma neticesinde dereceye giren öğrencilere sertifikaları ve ödülleri törenle  takdim edildi.Emeği geçen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi zümre öğretmenleri, Türk Dili Edebiyatı zümre öğretmenlerine teşekkür eder öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

Nis

Youtube kanalımız artık yayında. Okulumuz her alanda olduğu gibi sosyal medyada da ürettiği zengin içeriklerle yol almaya devam ediyor.  Tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olsun.

Youtube kanalımız için; https://www.youtube.com/@ElazigAnadoluLisesi

Instagram hesabımız için; https://www.instagram.com/@elazig.anadolu.lisesi

Twitter hesabımız için; https://www.twitter.com/@ElazAnadolu

Sportify hesabımız için; https://open.sportify.com/@Elazığ Anadolu Lisesi