T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ELAZIĞ / MERKEZ - Elazığ Anadolu Lisesi

Haberler

Eyl

Millî Eğitim Bakanlığının ülke genelinde ortaokul ve liselerde bu yıl ilk kez gerçekleştireceği ortak sınavların tarihleri belli oldu. 6'ncı sınıf Türkçe ve matematik dersleri sınavı 26 Aralık'ta, 9'uncu sınıf Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri sınavı 27 Aralık'ta yapılacak.

Eyl

Her yıl olduğu gibi okulumuz 2023 YKS'de başarılarına yenilerini ekledi.Üniversiteye yerleşen öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Tem

"Hatır Kahvesi" Edebiyat Dergimiz 7.sayısıyla okurlarının karşısına çıktı. 64 sayfadan oluşan dergimizin ön sözünde okul müdürümüz Fuat YILDIRIM "...Maddi ve manevi her alanda etkilendik ama en çok etkilenenler çocuklarımız oldu. Geleceğimizin sahibi çocuklarımız. Çocuklarımız denince akan sular durur bir anda. Her şey onlar için değil mi? Her ayağa kalkış, her uyanma, her kıpırdanış… Onların bir gülüşüne dünya değer. Ve onlar için bütün güzelliklere göz kırpmak… Hepsi hepsi onlar için. Her şeyin ilacı olan zaman eminim acılarımızı da alıp götürecek. Biraz Sabır. İşte biz bu sabrı, bu zamanı çocuklarımız için sizler için derlediğimiz “Hatır Kahvesi” adlı dergimizde oluşturmaya, doldurmaya çalışıyoruz. Bunun için yine kalemi elimize aldık öğrenci ve öğretmenlerimiz ile birlikte. Amacımız sizi, biraz uzaklaştırabilmek yaşadığımız olumsuzluklardan…. Bir gülümseme, bir sıcaklık çocuklarımızın yüreklerinde… Sizlerin yüreklerinde… Diyorum ya amacımız sadece bu.

 

Bir gülümseme, bir tebessüm. Yüreğinize dokunabilmek, arada bir de olsa sevinç naraları attırabilmek…Bunları duymamıza gerek yok, yeter ki hissedin….
Sevgiyle kalın,Umutla kalın.” sözlerine yer verdi.

 

May

ERASMUS KA220 SCH  PROJESİ"YOUR NATURE YOUR FUTURE" KAPSAMNIDA LİTVANYA GEZİMİZ VE İZLENİMLERİMİZ

30 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında proje ortaklarımızla beraber Litvanya'da gerçekleştirilen, "Art for Nature" çalışmalarına katılan okulumuz ekibi yorucu bir seyehat sonrasında bir o kadar da keyifli çalışmalar yapmış olamanın keyfi ve edindikleri deneyimlerle geri döndüler.

Okulumuz kimya öğretmeni Halide Benzer'in Litvanya hareketliliği ile ilgili görüşleri:

Litvanya gezimiz çok güzel geçti.Açıkçası Litvanyayı bu kadar güzel bir yer beklemiyordum.Her taraf yemyeşil ormanlar, göller,tarihi yerleri,güzel evlerin çok katlı binaların az olduğu çok sakin bir ülke . Siauliai deki okulun güzel organizasyonu idareci ve öğretmenlerin ilgisi özellikle Margaritanın cana yakınlığı ve misafirperverlikleri çok güzeldi.Farklı ülkelerden öğretmen ve öğrencilerle tanışmak ,beraber yaptığımız etkinlikler çok güzeldi. Litvanya’nın yöresel yemekleri ve okuldaki öğlen yemekleri gayet güzeldi. 

Çok güzel anılarla hatırlayacağım bir gezi oldu.

 

 

Tem

Okulumuz öğretmenlerinden zehra YILDIRIM ve öğrencilerimizin katılımıyla e-twinning projemiz olan "A life in Peace" projemizi çeşitli etkinliklerle tamamladık. Öğrencilerimiiz bu proje sayesinde farklı kültürel, etnik ve dini gruplar arasında barış içinde bir arada yaşamayı, hoşgörüyü ve anlayışı teşvik etme,

- Kültürel farklılıklara saygı duymanın ve çeşitliliği benimsemenin önemi konusunda farkındalık yaratma,

Öğrencilere dünyanın dört bir yanından farklı kültürler ve gelenekler hakkında bilgi edinme fırsatı verme,

- Öğrencileri kültürlerarası diyaloga girmeye ve kültürel deneyimlerini paylaşmaya teşvik etmeye teşvik etme,

-Öğrencilerin eleştirel düşünme ve kültürlerarası iletişim becerilerini geliştirmeyi sağladılar.

Ock

Okulumuz Bilgisayar Öğretmeni Zehra YILDIRIM öncülüğünde gerçekleştirilen eSafety çalışmaları dolayısıyla okulumuz Gold Etiketi almaya hak kazanmıştır.

E-SAFETY ETİKETİ DEĞERLENDİRME FORMUMUZU GÖRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

E-SAFETY EYLEM PLANIMIZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

 

Mrt

Okulumuz 2022-2023 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK,TEKNOFEST ,PATENT başvuruları, sosyal ve kültürel faaliyetler alanlarında yapılan çalışmalarımız ile öncü olmaya devam ediyoruz.

Ock

Okulumuzda gerçekleştirilen ERASMUS K220 Projesi olan Your Nature Your Future Projesi 100 üzerinden 98 tam puan alarak büyük bir başarıya imza atmıştı.Projeyi hayata geçiren okulumuz İngilizce Öğretmenleri Özdal AĞTAŞ ve Muzaffer MUTLU İtalya'ya hareket etmiş ve proje ortaklarımızla toplantıya katılmışlardır.Projemiz yerel basında büyük ses getirmiştir.

Projemizle ilgili basından haberlere aşağıdaki linkleri tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Haz

Okul Tanıtımı

Nis

Haz

Haz

Haz

Haz

Haz

Okul tanıtımı kapsamında 8.sınıf öğrencileri okulumuzu ziyaret etti.Kendi geleceklerini çizecekleri bu yolda, ışığımız ve bilgimizle onlara destek olabilmek için okulumuzun fiziki ortamları gezdirildi ve okulumuzun kültürü hakkında bilgiler verildi.