T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ELAZIĞ / MERKEZ - Elazığ Anadolu Lisesi

Duyurular

Eyl

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DERS PROGRAMINI İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Nis

Bilişim teknolojileri hızlı bir şekilde gelişmesine paralel olarak gençler bu teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Yakinen takip ettikleri bu gelişmeleri en üst düzeyde kullanabilme becerilerine de sahip olan gençler bazen bu bilişim teknolojilerini amaçlarının dışında başkalarına zarar vermek amacıyla da kullanabilmektedirler. Bilişim teknolojilerinin amaçları dışında kullanıldığı zamanlarda yaşanan olumsuz olaylardan biride siber zorbalıktır.

SİBER ZORBALIK NEDİR?

•Siber zorbalık; bir veya birden fazla kişinin internet, tablet, bilgisayar ya da cep telefonu gibi bilişim teknolojilerini kasıtlı ve sürekli olarak mağdur durumundaki kişiye zarar vermek amacıyla kullanması olarak tanımlanabilir.

•Bir diğer ifadeyle bilgi ve iletişim teknolojileri (internet, cep telefonu, bilgisayar vb.) yoluyla bir kişi ya da grubun diğerlerine yönelik düşmanlık, korkutma, tehdit, sindirme ve taciz amaçlı iletileri (fotoğraf, video mesaj vs.) kasıtlı ve tekrarlı bir şekilde göndermesidir.

Milli Eğitim Bakanlığının Velilerimiz için hazırlamış olduğu bilgilendirme sunumunu indirmek için Lütfen Tıklayınız. 

Ock

Okulumuzda gerçekleştirilen ESAFETY etkinlikleri bakımından velilerimize yönelik Web2.0 araçları ile gerçekleştirdiğimiz veli farkındalık anketini indirmek için Lütfen Tıklayınız.

Ekm

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 2204-A-C-D Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nın 2022-2023 dönemine ilişkin çağrı duyurusu ve proje rehberi yayınlanmıştır.

Bu yıl 54'üncüsü düzenlenecek yarışmanın başvuruları, çağrı duyurusunda belirtilen tarihlerde BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi üzerinden alınacaktır.

Kas

ERASMUS + K220 Projesi YOUR NATURE YOUR FUTURE kapsamında  logo tasarımları Web 2. 0 araçları kullanılarak yapıldı ve oylamaya sunuldu.Oylama sonucunda en fazla oyu alan tasarımlarımız;